Shaqiri shkëlqen me dy super gola (video)

Xherdan Shaqiri ka shënuar dy gola të mrekullueshëm për Stoke Cityn në përballejn ndaj Hull Cityt

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer në përballjen e sotme të Stoke Cityt në udhëtim te Hull City, duke shënuar të dy golat në fitoren prej 0:2, shkruan albinfo.ch.

Golin e parë ai e shënoi në minutën e 26-të pas asistimit nga Shawcross. Ai shënoi një gol të bukur nga rreth 25 metra.

Shaqiri edhe në pjesën e dytë shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë në minutën e 50-të. Ai është vlerësuar si futbollisti më i mirë i ndeshjes, derisa mesfushorin shqiptar e lavdëroi edhe trajneri i tij, Mark Hughes.

Shaqiri kishte realizuar edhe në xhiron e parë të Ligës Premiere, derisa më pas u lëndua.